طراحی وب سایت
 

سالهای زیادی از پیدایش اینترنت در جامعه بشری نمیگذرد ولی امروزه به یکی از نیازهای ما در زندگی بدل شده است. روز به روز بر تعداد کاربران اینترنت در ایران و جهان افزوده میشود و آینده درخشان و شکوفا در انتظار این دنیای مجازی می باشد. پس هر فردی می تواند بخشی از این جهان مجازی را داشته باشد تا از شکوفایی روز افزون آن بهره ای ببرد.

وب سایت سازنده دنیای اینترنت است که طراحی آن چندین مهارت را در بر میگیرد. صفحات وب که از کدها تشکیل شده اند در آغاز بسیار ساده و از یک زبان ساخته شده بود ولی بسرعت چندین زبان برنامه ویسی دیگر برای نمایش پویاتر و زیباتر صفحات به این زبان افزوده شد. امروزه تکنیکهای انیمیشن، طراحی واکنشگرا و پارالکس جلوه های ویژه ای به صفحات وب می بخشند. در زیر روند طراحی وب سایت آمده است:

1. انتخاب دامنه و میزبانی وب

دامنه که نشانی اینترنتی می باشد هر چه کوتاه تر و مربوط به موضوع وب سایت باشد در ذهن کاربران ماندگارتر است. میزبانی (هاست) فضایی است که اطلاعات شما در آن ذخیره میشود.

2. ایده

پیش از آغاز به طراحی باید ایده و امکانات و نیازهای وب سایت مشخص و هدفمند باشد. برای آگاهی بیشتر میتوانید با ما مشورت کنید.

3. طراحی گرافیکی سایت

قالب وب سایت یکی از نکات مهم در طراحی می باشد که نشان اعتبار و موضوع فعالیت سایت است. امروزه تکنیکهای متفاوت و زیبایی برای جلوه دادن به سایتها طراحی شده است. شما میتوانید از قالبهای آماده ما یکی را انتخاب کنید یا اگر ایده ای دارید میتوانید با ما برای رسیدن به طرح نهایی مشورت کنید.

4. کد نویسی

نسل جدید وب سایتها به صاحبان سایت این امکان را میدهد تا محتوای سایت خود را مدیریت کنند. با برنامه مدیریت محتوای تحلیل گستران میتوانید بطور کامل محتویات سایت خود را بروز رسانی کنید و همچنین بر اساس نیازهای شما به آن امکانات بیشتری افزوده شود.

5. بازبینی و آپلود

در پایان طراحی و کد نویسی وب سایت بازبینی میشود و بطور آزمایشی آغاز بکار میکند تا مشکلات احتمالی آن پاکسازی شود.